Biegi dziecięce – najważniejsze informacje dla rodziców

Już w najbliższą sobotę (22.09.br.) na Stadionie Miejskim w Świebodzinie przy ul. Sikorskiego 25 odbędą się biegi dziecięce i młodzieżowe w ramach Świebodzińskiej Dziesiątki.

Biuro zawodów, w którym każdy uczestnik musi odebrać numer startowy oraz oddać kartę zgłoszeniową (dzieci otrzymały w szkołach ale będą też dostępne do wypełnienia w dniu biegu) znajdować się będzie na boisku bocznym. Biuro otwarte zostanie już o godzinie 9:00 i zachęcamy do zgłaszania się wcześniej, aby uniknąć kolejek. Dziecko niezweryfikowane w biurze zawodów nie będzie mogło wziąć udziału w biegu.

Bieżna oraz murawa zostaną zamknięte dla rodziców. Zachęcamy do kibicowania z trybun, zwłaszcza w okolicach spikerki, gdzie będzie meta wszystkich biegów oraz podium – tam będą dekorowani zwycięzcy. Dzieci będą wpuszczane na linię mety przez bramę od strony ul. Sikorskiego, natomiast wyprowadzane z murawy przez organizatora imprezy bramą przy boisku bocznym (na przeciwko spikerki).
Na mecie dzieci będą miały do dyspozycji wodę oraz owoce w strefie odżywiania.
Pierwszy start zaplanowano na godzinę 10:00 – wystartuje rocznik 2011 (dziewczynki), później kolejno będą puszczane biegi kolejnych roczników. Prosimy o stosowanie się do poleceń spikera i organizatorów.

Nie czekajcie Państwo ze starszymi dziećmi przy bramie, spiker będzie informował, kto powinien szykować się do startu. Kibicujcie innym zawodnikom z trybun i nie utrudniajcie młodszym dzieciom udziału w zawodach.

Osoby wchodzące na bieżnię i murawę będą wypraszane na trybuny. W razie wątpliwości prosimy kontaktować się ze służbami organizatora.
Na boiskach bocznych będą rozstawione atrakcje dla dzieci (malowanie twarzy, jednodniowe tatuaże, fotobudka, bańki mydlane, balony) oraz punkty z małą gastronomią (wata cukrowa, popcorn) i foodtrucki.
Każde dziecko na mecie otrzymuje medal. Nie są przewidziane nagrody rzeczowe.
Regulamin:
http://herosi.swiebodzin.pl/herosi/biegi-dzieciece-podczas-swiebodzinskiej-dziesiatki-regulamin/

Parking !

W pobliżu stadionu (przy. ul. Kawaleryjskiej)  znajduje się duży parking, z którego dojście do linii startu zajmuje zaledwie 3-4 minuty. Na parking będą kierować organizatorzy oraz specjalne oznaczenia.

Organizatorem Świebodzińskiej Dziesiątki  jest Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Klub Sportowy HEROSI.

Rozkład godzinowy:
8:45 – otwarcie biura zawodów
10:00 – start biegów przedszkolnych
10:30 – pierwszy start biegów szkolnych (dekoracja zwycięzców po każdym biegu)