Gala Sportu 2018 – wręczyliśmy tytuły Herosów Sportu

W niedzielę, 16 grudnia odbyła się piąta Gala Sportu. W tym roku zrezygnowaliśmy z formuły plebiscytu i zaprosiliśmy do współpracy stowarzyszenia i kluby sportowe. 

Powierzyliśmy zarządom nominowanie sportowców, trenerów, drużyny i po raz pierwszy działaczy, którzy zasłużyli się w ostatnim czasie w promowanie sportu w Świebodzinie.

W tym roku Gala Sportu odbyła się w Hotelu Sen. Taka formuła została pozytywnie odebrana przez zaproszonych gości. W bardziej kameralnym gronie, ale jednocześnie mniej oficjalnej atmosferze było znacznie więcej rozmów między sportowcami, nominowani otrzymali znacznie więcej gratulacji, a także mogli podzielić się z nami uwagami na gorąco, przy kawie i kawałku ciasta.

Cieszymy się, że udało nam się dotrwać do piątej edycji naszej imprezy. Z założenia była to ostatnia Gala Sportu. Mamy nadzieję, że przez te 5 lat skutecznie promowaliśmy świebodzińskich sportowców i wycelowaliśmy w niszę na lokalnym rynku. Takie wydarzenia są niewątpliwie potrzebne. Dzięki nim środowisko sportowe się integruje i ma szanse na wymianę doświadczeń.

Nasze zaproszenie przyjęli w tym roku, poza nominowanymi, honorowi obywatele naszego miasta : Jarosław Algierski oraz Henryk Rzechówka, posłanka Katarzyna Osos, przewodnicząca rady powiatu Urszula Miara, burmistrz Tomasz Sielicki, przewodniczący rady miejskiej (poprzedniej oraz obecnej kadencji) Tomasz Olesiak, radni miejscy poprzedniej kadencji: Paweł Śliwa, Krzysztof Drzymała (radny także obecnej kadencji), Piotr Rostowski, kierownik hali sportowej i miejskiej pływalni Robert Wojewódka, nasi wolontariusze i przyjaciele, a także członkowie zarządów organizacji pozarządowych działających w mieście, nasi sponsorzy, sympatycy i kibice świebodzińskich sportowców.

Dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnich 5 latach wspierali naszą działalności. Dziękujemy także tym, którzy próbowali i próbują nam przeszkadzać. To dzięki stawianej nam coraz wyżej poprzeczce, dzięki wsparciu finansowemu, rzeczowemu, dzięki pracy wolontariuszy i dzięki sprawdzaniu naszych możliwości, jesteś,y dziś w tym miejscu i możemy podsumować kolejne ważne dla świebodzińskiego sportu wydarzenie.

Nominowani otrzymali w tym roku statuetki i tytuły Herosów Sportu. „Trudno jest pokonać osobę, która się nigdy nie poddaje” – mówi napis na rewersie. To słowa, które oddają nasze podejście do pracy w KS HEROSI i które tak naprawdę oddają, czym jest sport.

 

HEROSI SPORTU 2018 – tytuły zostały wręczone w 4 kategoriach.

 

DZIAŁACZ

Jacek Pasiuta – pasjonat piłki ręcznej. Wieloletni działacz sportowy, członek Zarządu Towarzystwa Sportowego ZEW Świebodzin. Przez wiele kolejnych lat odpowiedzialny za organizacyjną stronę rozgrywek ligowych z udziałem klubowych drużyn. Zaangażowany wolontariusz, poświęcający wiele godzin społecznej pracy na rzecz dzieci i młodzieży z terenu Miasta
i Gminy Świebodzin. Ojciec wychowanka klubu, Kamila Pasiuty, do niedawna grającego w drużynie seniora, a obecnie kontynuującego karierę w barwach WKS-u Śląsk Wrocław. Odznaczony Brązową Odznaką Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Piotr Cal i Mirosław Wiśniewski – organizatorzy seminariów sztuk i sportów walki, czynni sportowcy, jeden to maratończyk, a drugi mistrz ju jitsu, którego cenią i szanują wszyscy zawodnicy którym sztuki walki są bliskie.

Stanisław Szemberski – wieloletni pracownik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świebodzinie, aktywizuje dzieci i młodzież do aktywnego spędzania czasu, organizuje niezliczoną ilość turniejów i zawodów – przede wszystkim piłkarskich, ale też szuka młodych talentów wśród najmłodszych.

 

TRENER

Izabela Pokrywka – trener kettlebell metodą Hard Style – swoją przygodę z kettlami zaczęła w 2012 roku. Została trenerem i w 2014 roku założyła Centrum Kettlebel Świebodzin. Jedna z najsilniejszych kobiet w Świebodzinie. Swoją energia dzieli się na treningach z innymi kobietami tworząc grupę Kettlebell Ladies. Na swoich treningach pomaga nie tylko w przemianach fizycznych ale też jak przełamać swoje słabości i uwierzyć we własną siłę. Dzięki jej pozytywnemu podejściu wiele kobiet przeszło metamorfozy nie tylko fizyczne ale i też mentalne. Udowodniajac swoją siłę posiada na swoim koncie starty w trójboju siłowym, podczas zawodów ustanowiła nowy rekord kobiet w Martwym Ciągu.

Tomasz Wiśniewski – od kilku lat trener golfa w Klubie Kalinowe Pola Golf Club.  Trener z pasją, ambicjami i dużym sercem do pracy z dziećmi i młodzieżą.
Jeden z twórców wielu krajowych i międzynarodowych sukcesów szkółki juniorskiej Kalinowe Pola. Od roku na stanowisku Head Pro na polu golfowym Kalinowe Pola.

Dariusz Wojtala – od momentu reaktywacji Towarzystwa Sportowego ZEW Świebodzin w 1998 roku czynny trener grup młodzieżowych
i zespołów seniorskich, z licznymi sukcesami sportowymi na szczeblu ogólnopolskim.

Członek Zarządu klubu w kolejnych kadencjach. Człowiek pełen inicjatyw i pomysłów, skutecznie realizujący przedsięwzięcia sportowe aktywizujące przedstawicieli najmłodszych pokoleń oraz ich rodziców aktywnie włączających się w bieżącą działalność klubu,

Aktualnie trener klubowych drużyn juniorskich i drużyny seniora oraz trener kadry województwa lubuskiego. Powyższe funkcje skutecznie łączy z pracą w ramach Ośrodka Szkolenia Piłki Ręcznej funkcjonującego w Świebodzinie, pod auspicjami Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Odznaczony Srebrną Odznaką Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Maciej Mikołajewski – za pracę w Akademii pogoń Świebodzin z najmłodszymi piłkarzami poza sukcesami sportowymi wdzięczność dzieci i rodziców za zaangażowanie i poświęcenie. Opiekuje się grupami Skrzat i Orlik.

Ponadto trener w tym roku otrzymał Licencję trenerską UEFA A co jest potwierdzeniem jego wiedzy i kwalifikacji trenerskich.

Filip Zięba – trener personalny, na co dzień trenujący i układający plany treningowe oraz żywieniowe dziesiątkom osób, które za cel postawiły sobie poprawę kondycji fizycznej i sylwetki.

 

DRUŻYNA

Piłka uliczna Nowy Dworek – drużyna od 2013 roku zdobyła pięciokrotnie tytuły Mistrza Polski w Piłce Ulicznej oraz jednokrotnie wicemistrzostwo. Od 2015 roku są niepokonani na arenie krajowej (2013, 2015, 2016, 2017,2018). Corocznie piłkarze reprezentują nasz kraj na Mistrzostwach Świata, które rozgrywane są na całym świecie. W 2014 pacjenci z Nowego Dworku mieli duży udział zdobyciu brązowego medalu Mistrzostw Świata w Chile.  W 2018 zdobyli ponownie Mistrzostwo Polski w trakcie turnieju, który odbywał się w Zielonej Górze.

Kalinowe Pola Junior Team – Kamil Nowak, Jan Rybczyński, Dawid Shinto. Trener Tomasz Wiśniewski.
Drużyna w tym składzie zdobyła Klubowe Mistrzostwo Polski Juniorów 2018 r. Od kliku lat czołowi zawodnicy golfa w kategorii junior w Polsce. Klubowi Mistrzowie Polski Juniorów 2018. Członkowie Kadry Narodowej juniorów, uczestnicy wielu turniejów rangi krajowej i międzynarodowej.

JU JITSU KATA KOBUD SYNCHRONICZNE – Agnieszka Cymba, Przemysław Perczyński, Tomasz Podlipniak.
Mistrzowie Europy w 2016r. Mistrzowie Polski w 2016 i 2017. Zdobywcy Pucharu Polski w 2018

ZEW SENIOR – po osłabieniu zespołu spowodowanego odejściem do drużyny AZS UZ Zielona Góra trzech zawodników i trenera oraz zakończeniem czynnego uprawiania piłki przez trzech innych zawodników, drużyna zmobilizowana, zaangażowana i walcząca, zajęła III miejsce w centralnych rozgrywkach II ligi sezonu 2017/2018.

 

Pogoń Junior starszy – trenerem zespołu jest Patryk Podwyszyński. Zespół młodzieżowy wywalczył awans do najwyższego szczebla rozgrywek juniorskich w województwie lubuskim. Warto podkreślić, że większość zawodników jest młodsza niż ich rywale z innych zespołów. Wielu zawodników z zespołu juniorów udanie zadebiutowało w pierwszym zespole nie ustępując umiejętnościami i zaangażowaniem seniorom z innych zespołów. Zawodnicy stanowią o przyszłości świebodzińskiej piłki nożnej.

 

ZAWODNIK

Szczepan Krzesiński – największym sukcesem jest zakwalifikowanie sie do kadry  do Arnold Amateur Strongman World Championships, prestiżowych zawodów organizowanych przez Arnolda Schwarzeneggera. To tylko 1 z wielu jego dotychczasowych sukcesów. Wielokrotnie stawał na podium i odnosił sportowe sukcesy w międzynarodowych zawodach strongman.

Jest także trzykrotnym mistrzem Polski w Armliftingu.

Jakub Podlipniak – Mistrz Europy 2016r. Wicemistrz Polski 2016r. Wicemistrz Polski 2017r. III Miejsce Pucharu Polski w 2018r. w Kenjutsu.

Jacek Lech – wybitne osiągnięcia biegowe, złamał barierę 2:50 w maratonie w Dreźnie, co jest rewelacyjnym wynikiem i jednym z najlepszych wyników świebodzińskich biegaczy na tym królewskim dystansie.

Marek Neryng – trenuje armwrestling od 5 lat. Starty i wyniki w 2018 roku 19 Puchar Polski w Armwrestlingu w Katowicach – Senior Masters +105 kg lewa i prawa ręka 2 miejsce i dwa srebra -Senior +105 kg lewa i prawa 6 miejsce 18 Mistrzostwa Polski w Armwrestlingu w Cieszynie -Senior +110 kg lewa ręka 8 miejsce , prawa 10 miejsce – Senior Masters+110 kg lewa i prawa ręka 6 miejsce Klubowe Mistrzostwo Polski w kategorii Masters.

Przemysław Bryza – od 15 lat zawodnik Towarzystwa Sportowego ZEW Świebodzin, który swoje umiejętności piłkarskie doskonalił od wieku młodzika, a obecnie jest podstawowym zawodnikiem drużyny seniora. Przykład solidnej pracy, dyscypliny, zaangażowania  i wierności barwom klubowym.

Damian Marciniak – zajął II miejsce na dystansie pełnym Iron Man w prestiżowych zawodach triathlonowych.

Przemysław Perczyński – Wicemistrz Europy 2016r. Mistrz Polski 2016r., Wicemistrz Polski 2017r. Zdobywca Pucharu Polski 2018 w Kata Kobudo.

Radosław Pietrzak – jeden z najmłodszych zawodników zespołu seniorów występującego w IV lidze Lubuskiej. Wystąpił w większości meczy w rudzie wiosennej  oraz we wszystkich spotkaniach rundy jesiennej w pełnym wymiarze czasu. Radek jest liderem klasyfikacji PRO JUNIOR w lubuskiej IV Lidze z maksymalną ilością punktów i wyróżnia się na boisku jako filar defensywy Pogoni Świebodzin. Warto podkreślić że Radek jest wychowankiem Pogoni Świebodzin.