II Rodzinny Bieg Mikołajkowy już 6 grudnia

Zgodnie z informacjami, jakie podawaliśmy już podczas pierwszej edycji Rodzinnego Biegu Mikołajkowego, w tym roku, także 6 grudnia, odbędzie się kolejna impreza tego typu. Nie zmieniają się zasady. Udział w biegu może wziąć osoba w każdym wieku (dziecko wyłącznie z opiekunem prawnym lub rodzicem), która przyjdzie w czwartek 6 grudnia na plac Jana Pawła II i zgłosi się do biura zawodów. Start zaplanowaliśmy na godzinę 18:00. Jeśli impreza ŚDK opóźni się, przewidujemy przesunięcie startu o kilka/kilkanaście minut.

Organizatorem imprezy jest Klub Sportowy HEROSI z pomocą Ośrodka Sportu i Rekreacji

Z uwagi na imprezy zaplanowane w Świebodzinie na ten dzień (parada św. Mikołaja, widowisko pod ratuszem, finisaż wystawy 100 twarzy Świebodzina na 100-lecie Niepodległości) postanowiliśmy zorganizować start i metę oraz biuro zawodów na placu ratuszowym. W porozumieniu ze Świebodzińskim Domem Kultury imprezy będą następowały jedna po drugiej, dzięki czemu stworzą ciąg wydarzeń z okazji mikołajek. Będzie to jeden z najbardziej aktywnych dni w Świebodzinie.

Biuro zawodów będzie otwarte  od godziny 17:00. Z powodów organizacyjnych liczba uczestników jest ograniczona do 200 osób (łącznie dorosłych i dzieci). Każdy uczestnik musi odebrać numer startowy i podpisać zgodę na udział w imprezie w biurze zawodów.

Każdy uczestnik otrzyma medal i ciepłą herbatę, a dzieci także słodki upominek.

Na pewno nie zabraknie najważniejszej w tym dniu postaci, czyli św. Mikołaja, a także jego pomocników, czyli pracowitych elfów. Zachęcamy do przynoszenia zimnych ogni, aby wspólnie zbudować świąteczny klimat imprezy.

 

Trasa biegu:
Start i meta będzie znajdować się przed wejściem do ratusza. Uczestnicy pobiegną w stronę ulicy 1 Maja i tam w okolicy sklepu meblowego Bodzio będzie na nich czekał elf w tzw. punkcie kontrolnym, gdzie każdy musi zgłosić się po stempelek, później powrót ulicą 1 Maja na plac ratuszowy i okrążenie ratusza od strony zachodniej i bieg w kierunku ulicy Kościelnej, gdzie (w okolicach apteki Zdrowie) będzie kolejny punkt kontrolny i elf ze stempelkiem. Z drugiego punktu kontrolnego powrót na metę, gdzie każdy uczestnik, który pokaże, że zgłosił się do obu punktów kontrolnych, otrzyma medal.

 

W tym roku nasza impreza będzie miała charytatywny charakter. Będziemy zbierać pieniądze na leczenie 12-letniej świebodzinianki Noemi Koper, która ma uszkodzone nerwy wzrokowe, co w konsekwencji może prowadzić do utraty wzroku. Rodzicom udało się znaleźć lekarzy, którzy potrafią zregenerować nerw wzrokowy oraz polepszyć pracę neuronów w mózgu. Niestety leczenie nie jest refundowane. Dziewczynka potrzebuje łącznie około 50 tys. złotych na operację. Mamy nadzieję, że podczas zapisów w biurze zawodów uczestnicy zrobią prezent Noemi i zbiorą choć część potrzebnej kwoty.

Szczegóły dotyczące zbiórki dla Noemi:

Zbiórka pieniędzy na leczenie Noemi Koper

https://www.siepomaga.pl/noemi-koper?fbclid=IwAR3piMnJZpareIxrlP9O-Lwkk_qnEAfMnqIjArQjndEy9-rRLZk6QkFWruM