To będzie rekordowa Świebodzińska Dziesiątka

Zakończyły się już zapisy do biegu głównego XVII Świebodzińskiej Dziesiątki. W tym roku na starcie w sobotę 22 września stanie niemal 450 biegaczy z całej Polski. Cieszy nas fakt, że zainteresowanie biegiem jest tak duże. 

Niewątpliwie jest to wynik przystąpienia do Lubuskiej Ligi Biegowej oraz Grand Prix 100-lecia Niepodległości Powiatu Świebodzińskiego. Oba cykle sprawiły, że pakiety startowe rozeszły się na trzy miesiące przed biegiem. Takiej sytuacji jeszcze w Świebodzinie nie było, aby udało się przekroczyć założony limit 400 miejsc.

W tym roku w pakiecie startowym, oprócz medalu związanego z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, biegacze otrzymają między innymi baton energetyczny i kupon rabatowy na zakup kolejnych batonów Willow  od Michała Wierzbickiego, piwo z Browaru Świebodzin od Piotra Kowalskiego, torbę sportową z logo biegu, wodę, owoce w strefie mety, a także posiłek regeneracyjny. Pomiarem czasu zajmie się firma Super Sport.

Główną nagrodą w kat. OPEN kobiet i mężczyzn będzie rower firmy SPRICK Świebodzin. Odbędzie się także losowanie nagród spośród wszystkich uczestników.

Nowością będzie marsz nordic walking Świebodzińska Piątka (na dystansie 5 km), na który nadal trwają zapisy:
https://super-sport.com.pl/zapisy-formularze/1909-marsz-nordic-walking-swiebodzinska-piatka.html

Trwają także zapisy na biegi dziecięce, w których start jest bezpłatny. Wszystkie dzieci otrzymają pamiątkowe medale, a także słodycze i owoce na mecie.

Wśród sponsorów znalazły się oczywiście największe miejscowe przedsiębiorstwa: RECARO, ADIENT, KICO, KOIMEX, INGRAM MICRO, SPRICK ROWERY, VAC MAX.

Nadal trwają ustalenia dotyczące imprez towarzyszących.

Start biegu głównego zaplanowano na godz. 14:00, nordic walking na 14:10. Od rana będą się odbywały z kolei biegi dziecięce i młodzieżowe.