Trasa Świebodzińskiej Dziesiątki – część dróg zostanie zamknięta na czas biegu!

W sobotę 22 września w Świebodzinie odbędzie się siedemnasta już edycja biegu ulicznego na dystansie 10 kilometrów, czyli Świebodzińska Dziesiątka. 

 

W związku z organizacją imprezy, w której udział zadeklarowało ponad 400 biegaczy, mieszkańcy spotkają się z utrudnieniami w ruchu ulicznym w godzinach od 13:30 do 16:00. Największe zmiany zostaną jednak wprowadzone na godziny 14:00-15:30, wcześniej i później na trasie biegu rozstawiane i zwożone będą barierki, wolontariusze będą zabezpieczać zaparkowane pojazdy, aby żadne z nich nie stał się zagrożeniem dla uczestników biegu.

Prosimy o cierpliwość i zrozumienie. W naszym mieście tak duża impreza odbywa się raz w roku, a faktyczne utrudnienia i zamknięcie części ulic trwa najwyżej półtora godziny.

 

Aby jednak nie paraliżować miasta nawet na tak krótki czas, wyznaczyliśmy trasę w taki sposób, aby jak największa liczba głównych ulic była w 100% przejezdna lub wyznaczyliśmy objazdy.

Prosimy biegaczy mieszkających w Świebodzinie, aby w miarę możliwości na stadion udali się pieszo, aby nie blokowac miejsc parkingowych przyjezdnym.

Szczegóły dotyczące organizacji biegu i zabezpieczenia ulic:

Trasa biegu:
Start i meta na Stadionie Miejskim w Świebodzinie przy ul. Sikorskiego. Kolejno biegacze pokonają ulice:

Sikorskiego, Konarskiego (przez parking Biedronki), al. 700-lecia, Walki Młodych, 1 Maja, Okrężna, Głowackiego, plac Jana Pawła II (wokół ratusza), 1 Maja, Bramkowa, Szpitalna, plac Browarniany, Kilińskiego, Głogowska, Wałowa, 30 Stycznia, al. 700-lecia, Konarskiego, Sikorskiego, po czym wbiegną na metę na stadion.

Limit czasu: 1,5 h. Trasa zamknięta dla ruchu kołowego

Zabezpieczenie trasy:

 

Cała trasa biegu będzie zabezpieczona przez policjantów, wolontariuszy wyznaczonych przez organizatora, w tym grupę motocyklową, harcerzy oraz strażaków ochotniczych straży pożarnych działających na terenie Gminy Świebodzin.

 

Mieszkańcy ulic, przez które prowadzi trasa biegu, będą informowani na plakatach o zamknięciu ulic dla ruchu kołowego od godziny 13:45 do 15:30 oraz o możliwych utrudnieniach w ruchu od godziny 13:00 do 16:00 spowodowanych budową zabezpieczenia (rozkładanie barierek, rozciąganie taśm). Przed przejazdem kolejowym na ulicy Sobieskiego zostanie ustawiony znak informujący  o zamknięciu ulicy Sikorskiego na odcinku przy stadionie czas biegu i możliwym objeździe przez ulicę Cegielnianą.

 

Ze strategicznych ulic na 1 godzinę i 45 minut zostanie zamknięty jedynie odcinek ulicy Konarskiego, jednak jest możliwy przejazd przez miasto przez ulicę Zachodnią, Cegielnianą. Nie zostanie zamknięty dojazd do żadnego dużego sklepu samoobsługowego, oprócz jednego sklepu, którym jest Lidl (wyjazd z parkingu będzie możliwy przez cały czas).

Przed pierwszym biegaczem będzie poruszał się motocykl policyjny, który zakończy jazdę po pierwszym okrążeniu na stadionie. Za ostatnim biegaczem, który wbiegnie na stadion po pierwszym okrążeniu będzie poruszał się quad z wolontariuszem wyznaczonym przez organizatora.

Parkingi:
al. 700 – lecia/Akacjowa, Akacjowa/Sikorskiego, ul. Zielona (przy KPP Świebodzin), ul. Cegielniana (przy PSP Świebodzin), Targowisko Miejskie, Pl. Wolności.