W II Rodzinnym Biegu Mikołajkowym wzięło udział prawie 200 osób

Nawet nas zaskoczyła dzisiejsza frekwencja podczas II Rodzinnego Biegu Mikołajkowego. W biurze zawodów swój udział potwierdziło 168 osób, jednak zostało nam zaledwie 15 z 200 naszykowanych medali, więc wszystko wskazuje, że uczestników, którzy przekroczyli linię mety, było 185.

Strzałem w dziesiątkę okazało się przeniesienie imprezy pod ratusz i zorganizowanie jej zaraz po widowisku przygotowanym przez  ŚDK. Dzięki temu oba wydarzenia połączyły się w całość i mieszkańcy nie musieli wybierać między kulturą i sportem, ale mogli po obejrzeniu widowiska wziąć udział w biegu.

Dodatkowego magicznego charakteru naszej imprezie nadały ozdoby świąteczne zamontowane na pl. Jana Pawła II, które po zmroku rozświetliły pięknie cały rynek.

W imprezę włączyły się także nasze morsy, które namówiły strażaków do rozstawienia basenu z wodą na placu ratuszowym, co pozwoliło kilku osobom na zimną kąpiel po biegu.

Tym razem pogoda dopisała w pełni. Licznie przybyli nie tylko mieszkańcy, ale także elfy, które wspierały świętego Mikołaja, pozowały do zdjęć z dziećmi i dorosłymi, uwijały się przy pompowaniu balonów i rozdawaniu ich dzieciom, a przede wszystkim przy zbieraniu pieniędzy na leczenie wzroku Noemi Koper. Był z nami także tata Noemi, Piotr Koper, który dziękował za datki i za każdy grosz wrzucony do puszki.

Łącznie Klub Sportowy HEROSI zebrał dziś na leczenie Noemi 1965,87 zł. Pieniądze zostały przekazane Norbertowi Bałenkowskiemu, który jest odpowiedzialny za wpłatę gotówki na konto Fundacji SiePomaga.

Dziękujemy za pomoc wszystkim osobom zaangażowanym, wszystkim wolontariuszom, Maciejowi Górasowi za wsparcie  pomocnikami, Piotrowi Szarkowi za bycie dobrym duchem, Piotrowi Kuśmierzowi za zdjęcia, firmie Ingram Micro za wsparcie techniczne, Gminie Świebodzin i Radzie Miejskiej w Świebodzinie (jeszcze tej poprzedniej kadencji) za wsparcie finansowe. Najbardziej jednak dziękujemy naszym młodym elfom: Oldze Szylko i Magdzie Wójcik. Cieszymy się, że dziewczyny chcą poznawać, jak wygląda praca społeczna, organizacja imprez – tych małych i tych większych, że nie jest im straszny ani mróz, ani wiatr. Dziewczyny chętnie wskoczyły w elfickie kostiumy i pozowały do zdjęć z mieszkańcami Świebodzina, wręczały medale na mecie, organizowały wszystkie bieżące sprawy. Takich następców nam potrzeba!

Organizatorem imprezy był Klub Sportowy HEROSI przy wsparciu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świebodzinie. Zbiórkę dla Noemi zorganizowali i przeprowadzili wolontariusze HEROSÓW.

fot. Piotr Kuśmierz